Edi Reja është trajneri i ri i Shqipërisë

Tashmë gjithçka ka marrë formë zyrtare. Trajneri i njohur italian është ai të cilit i ka besuar Federata Shqiptare e Futbollit dhe 73-vjeçari ka dalë para mediave dhe i është përgjigjur pyetjeve të shumta të gazetarëve. Kjo nuk është hera e parë që Reja vjen në Shqipëri, pasi më parë ishte takuar në Shkodër me kreun e FSHF-së, Armand Dukën, pas ndeshjes që Shqipëria humbi me Turqinë në muajin mars. “Shpresoj që të krijojmë një marrëdhënie të mirë. Edhe pse jam kërkues, ndërtoj marrëdhënie të mira. Falënderoj Dukën për vlerësim…

lexo më shumë