Edi Reja është trajneri i ri i Shqipërisë

Tashmë gjithçka ka marrë formë zyrtare. Trajneri i njohur italian është ai të cilit i ka besuar Federata Shqiptare e Futbollit dhe 73-vjeçari ka dalë para mediave dhe i është përgjigjur pyetjeve të shumta të gazetarëve. Kjo nuk është hera e parë që Reja vjen në Shqipëri, pasi më parë ishte takuar në Shkodër me kreun e FSHF-së, Armand Dukën, pas ndeshjes që Shqipëria humbi me Turqinë në muajin mars. “Shpresoj që të krijojmë një marrëdhënie të mirë. Edhe pse jam kërkues, ndërtoj marrëdhënie të mira. Falënderoj Dukën për vlerësim…

lexo më shumë

Trajneri i kombëtares, liga dhe financat, Duka zbulon lëvizjet e fundit

Pas përfundimit të Asamblesë së Përgjithshme, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit foli për mediat. Armando Duka u përgjigj mbi disa çështja, ku u ndal te trajneri i ri i Kombëtares, stadiumi “Arena Kombëtare”, por jo vetëm. Gjithashtu, presidenti i Federatës foli dhe mbi dhunën në stadiume, ku përmendi dhe bashkëpunimin me Policinë. ASAMBLEJA – “Gjëra e rëndësishme në këtë asamble është e qartë, që ne duhet të bëjmë një hap ndryshe sot. Të bëjmë një hap cilësor për ndryshimin e futbollit në Shqipëri. Futbolli ka pasur një zhvillim të…

lexo më shumë