Spartaku shpallet kampion i Kategorisë së Tretë

Është mbyllur kampionati i Kategorisë së Tretë për sezonin 2016-2017. Spartaku është shpallur kampion duke mundur skuadrën e Universitetit “Zoja e Këshillit të Mirë” 6-0 në takimin e luajtur në “Selman Stërmasi”. Përveç titullit, Spartaku së bashku me Klosin e vendit të dytë kanë siguruar edhe ngjitjen në Kategorinë e Dytë. NDESHJA Takimi i djeshëm ishte për t’u luajtur që më 25 dhjetor të vitit të kaluar, por për shkak se lojtarët universitarë ndodheshin me pushime, u shty. Dhe Sektori i Garave pranë FSHF-së vendosi që të luhej dje ai…

lexo më shumë