Ceremonia e shpërndarjes së topave

Federata Shqiptare e Futbollit ka finalizuar sot në orën 19:00 në stadiumin “Selman Stermasi”, projektin “Topi Yt”. Fjalën e hapjes në këtë ceremoni entuziaste, e ka mbajtur Sekretari i Përgjithshem i FSHF-së, Ilir Shulku, i cili vlerësoi këtë risi në të mirë të futbollit kombëtar, ku do të furnizohen të gjitha ekipet me topa falas. Ky aktivitet i bukur dhe plot emocione pati në mesin e saj dy ish-futbollistë të kombëtares, Alban Bushin dhe Erjon Bogdanin, të cilët tashmë drejtojne përfaqesueset e moshes U21 dhe U19. Ata iu përgjigjen kuriozitetit…

lexo më shumë

Spartaku shpallet kampion i Kategorisë së Tretë

Është mbyllur kampionati i Kategorisë së Tretë për sezonin 2016-2017. Spartaku është shpallur kampion duke mundur skuadrën e Universitetit “Zoja e Këshillit të Mirë” 6-0 në takimin e luajtur në “Selman Stërmasi”. Përveç titullit, Spartaku së bashku me Klosin e vendit të dytë kanë siguruar edhe ngjitjen në Kategorinë e Dytë. NDESHJA Takimi i djeshëm ishte për t’u luajtur që më 25 dhjetor të vitit të kaluar, por për shkak se lojtarët universitarë ndodheshin me pushime, u shty. Dhe Sektori i Garave pranë FSHF-së vendosi që të luhej dje ai…

lexo më shumë